Yönetim Kurulu

 

 

Prof. Dr. Turgut Tarhanlı - Merkez Müdürü 

Uluslararası hukuk ve insan hakları hukuku öğretim üyesi ve Bilgi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürüdür. Bilgi Hukuk Yüksek Lisans ve Doktora programlarında, “Uluslararası İnsan Hakları Hukuku: Koruma Usulleri”, “İnsan Hakları Aktivizmi I-II” ve “İş Dünyası ve İnsan Hakları” derslerini vermektedir. 

 

Prof. Dr. Nurhan Yentürk

2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Profesör olarak göreve başlayan Nurhan Yentürk halen aynı üniversitenin Sivil Toplum Kuruşları (STK) Eğitim ve Araştırma Birimi’nin direktörü olarak çalışmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınlarından Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik yayımlanan STK Çalışmaları–Eğitim Dizisi’nin yayın yönetmenliğini yapmakta, STK Eğitim ve Sertifika programlarında çeşitli dersler vermektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları  Biriminde Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmakta ve gençlik ile ilgili çeşitli araştırmalara katılmaktadır. 

 

Yrd. Doç. Dr. İdil Işıl Gül

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Uluslararası hukuk, insan hakları hukuku ve insancıl hukuk alanlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde ders vermektedir. 

 

Yrd. Doç. Dr. Galma Akdeniz

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesidir. Hukuk lisans ve lisans üstü programlarında kriminoloji ve ceza adaleti konulu dersleri vermektedir.  

 

Yrd. Doç. Dr. Lami Bertan Tokuzlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Araştırma Yöntemleri ve Hukuk Bilgi Kaynaklarına Erişim, Avrupa Birliği Enstitüleri, Anayasa Hukuku ve Mülteci Hukuku konularında lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermektedir.