Yönetim Kurulu

 

 

Prof. Dr. Turgut Tarhanlı - Merkez Müdürü 

Uluslararası hukuk ve insan hakları hukuku öğretim üyesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürüdür. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Yüksek Lisans ve Doktora programlarında, “Uluslararası İnsan Hakları Hukuku: Koruma Usulleri”, “İnsan Hakları Aktivizmi I-II” ve “İş Dünyası ve İnsan Hakları” derslerini vermektedir. 

 

Yrd. Doç. Dr. İdil Işıl Gül

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Uluslararası hukuk, insan hakları hukuku ve insancıl hukuk alanlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermektedir. 

 

Yrd. Doç. Dr. Galma Akdeniz

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesidir. Hukuk lisans ve lisans üstü programlarında kriminoloji ve ceza adaleti konulu dersleri vermektedir.  

 

Yrd. Doç. Dr. Lami Bertan Tokuzlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Araştırma yöntemleri ve hukuk bilgi kaynaklarına erişim, Avrupa Birliği enstitüleri, Anayasa hukuku ve mülteci hukuku konularında lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermektedir.

 

Yrd. Doç. Dr. Ulaş Karan

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesidir. Anayasa hukuku, insan hakları hukuku ve hukuk kliniği konularında lisans ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermektedir.